Verslo banga Atgal į Verslo bangą

Smulkiam Verslui būtinos REGULIUOJAMOS pėsčiųjų perėjos.

2011-02-11
dainiusbutautas

Pėsčiomis einantį Žmogų, akivaizdu, galima sulyginti su Smulkiuoju Verslininku, o važiuotą ir dar naujausiu automobiliu- su stambiuoju. Kad pėstysis žmogus saugiai nueitų į parduotuvę, į darbą, į teatrą ar kitur- būtinos pėsčiųjų perėjos. Jeigu jų nebūtų dalis žmonių apsipirkinėtų, dirbtų  ir t.t. tik vienoje gatvės pusėje, o kiti - kitoje. Nekoks būtų vaizdelis žvelgiant pro langą, kaip kai kas tikriausiai pasakytų. Arba reiktų su visuomeniniu transportu apvažiuoti visą ratą kad saugiai persikelti į kitą gatvės pusę. Dažnai dėl itin intensyvaus eismo neužtenka ir paprastų perėjų, bet būtinos ir reguliuojamos.

Lygiai taip ir versle. Kai Smulkusis Verslininkas nori pradėti verslą jis turi pereiti į kitą gatvės pusę. Ką reiškia pereiti į kitą gatvęs pusę?- tai reiškia pereiti gatvę, kuria jau įprato važinėti įvairūs automobiliai, kurią vairuotojai jau įprato laikyti sava. T.y., kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, Smulkus Verslininkas tiesog nori atriekti gabalėlį gardžios verslininkystės nuo bendro pyrago. Kažkam toks elgesys gali pasirodyti tiesiog nepadorus, todėl pėsčiojo automobilių vairuotojai tiesiog nepraleidžia ir jis priverstas tūnoti savo kiaute savojoje gatvės pusėje. Bet čia rinka arba per maža arba jau užimta. Todėl būtina pereiti į kitą gatvės pusę norint pradėti smulkų verslą. Juk tame nėra nieko neįprasto ar netinkamo- žmogus nori dirbti, užsidirbti ir oriai gyventi. Tai net ir troleibusams yra žinoma. Bet ne automobilių ir dar prabangių  vairuotojams. Nors ir čia yra išimčių.

Matydama į bėdą pakliuvusius valstybė įrengia pėsčiųjų perėjas. Bet spėkit iš trijų kartų- ar per jas galime eiti saugiai?

Taip ir Smulkiam Verslininkui nėra saugu pradėti bet kurį verslą. Kartais prie pėsčiųjų perėjos atsiunčia budėti policininkus- tuomet lyg ir turėtų būti tvarka. Juk Smulkus Verslas yra šalies STRATEGINIO UŽDAVINIO PRIORITETAS Nr. 1. Bet kas atsitinka, jeigu pėstysis nepraleidžiamas? Na, galbūt surašomas protokolas, kurio pasekmės visiems yra aiškios: kaltų nėra. Taip ir Smulkus Verslininkas vos tik pradėjęs verslą tuoj pat susiduria su Valstybinės Mokesčių Inspekcijos reikalavimais sumokėti visus mokesčius, nors dar nei cento nėra uždirbęs, o tik kol kas viską pradirbęs, o jeigu ne, tuoj pat areštuojamos sąskaitos. Ką reiškia areštuoti sąskaitą verslininkui? Tai nusiųsti jį tiesiai į reanimaciją, nors jis dar tik tik pradėjo čiaudėti.

Po kurio laiko pėsčių perėjoje įrengiami šviesoforai, kurie užtikrina pėsčiųjų žmonių saugų perėjimą į kitą gatvės pusę. Reikia kažkiek palaukti, bet užtat saugu. Taip ir versle- kad Smulkus Verslas galėtų kurtis, augti ir išsilaikyti, o ne prašyti paramos iš valstybės, t.y. iš visų mūsų, jam būtinos pėsčiųjų perėjos. Tai reiškia, kad stambus verslas negali turėti jokių išlygų prieš Smulkų Verslininką. KiTaip nutiesiamos gatvės, per kurias neįmanoma pereiti saugiai:

  1. Kaip žinoma, smulkiajame versle daugiau naudojama darbo jėga, o stambiajame- kapitalas išreikštas gamybos priemonėmis, nekilnojamuoju turtu ir pačiais įvairiausiais finansiniais instrumentais. Jeigu stambiam kapitalui yra prieinami visi šie gardėsiai, tai smulkiam - dažnai tik špyga taukuota. Ir dar gerai, jeigu iš viso su tavimi teikiasi kalbėtis. Taip nutiesiama pirmoji gatvė, per kurią neįmanoma saugiai pereiti.
  2. Kadangi stambus verslininkas naudoja daugiau kapitalo, o smulkus- daugiau darbo jėgos pagaminti dažnai konkuruojančius produktus, tai, kapitalo mokesčiams esant kur kas mažesniems, nei darbo mokesčiai įgyjamas nekonkurencinis pranašumas prieš smulkų verslą. Todėl šio prekės tampa nekonkurencingos rinkoje. Taip nutiesiama  antroji gatvė, per kurią pėstysis neišgali pereiti.
  3. Stambus verslininkas gamindamas didelius kiekius įgyja trečią nekonkurencinį pranašumą, nes jo gamybos sąnaudos turėtų būti mažesnės. Taip nutiesiama trečioji gatvė per kurią neįmanoma pereiti, jeigu nėra reguliuojamų pėsčiųjų perėjų.

Tokių nepereinamų gatvių iš ties yra kur kas daugiau- tai ir pažinčių, ir eilinės pagarbos stoka iš tikrinančiųjų ir valdininkų pusės, tai ir korupciniai ryšiai, kuriais mielai naudojasi prakutę verslininkai, tai ir, pagaliau, žmonių abejingumas, kuris tiesiog sunaikina Smulkų Verslininką ir  t.t. Taip …, bet kas atsitinka, kai stambūs verslininkai naudoja vien kapitalą, o smulkūs- vien darbą, bet, pavyzdžiui, smulkaus verslo iš viso nebelieka- nebėra kas perka prekių!! Apie tai  Boisguillebertas rašė jau XVII, Maltusas- XVIII-XIX ir Keinsas XX amžiuje: skurstantis žmogus, nors ir negamina, bet pirkdamas „ daro galimą kapitalistų pelno realizaciją” , o pasiūlos trūkumas nulemia ir didelį skurdą. Todėl būtina Smulkiajam Verslui nutiesti pėsčiųjų reguliuojamas perėjas. Ypatingai didmiesčiuose. Na, dar išvalyti gatves, kad pėstysis saugiau grįžtų namo ir galėtų uždirbti ne tik sau, bet ir valstybei, t.y. visiems mums.

Patiko (0)

Rodyk draugams


1 komentaras :: “Smulkiam Verslui būtinos REGULIUOJAMOS pėsčiųjų perėjos.”

2011-05-01, 06:19 :: Parae. Smulkiam Verslui būtinos REGULIUOJAMOS pėsčiųjų perėjos « Bankų naujienos

[...] Verslui būtinos REGULIUOJAMOS pėsčiųjų perėjos verslas.blogas.lt Lygiai taip ir versle. Kai Smulkusis Verslininkas nori pradėti verslą jis turi pereiti į kitą gatvės pusę. Ką reiškia pereiti į kitą gatvęs pusę?- tai [...]


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Verslo banga

Nuorodos


Verslo bangos
BLOGo autoriai


Naujausi įrašai


Archyvas2007 Monitus Bonus :: Palaikymas: Blogas.lt :: Dizainas: IMPartner