Verslo banga Atgal į Verslo bangą

Kas slypi už Ūkio ministro D. Kreivio pasitraukimo?

2011-03-18
dainiusbutautas

Matyt, reikėtų pradėti nuo pradžių. Krizės metu buvo sudaryti du planai: Antikrizinis vėliau virtęs Ekonomikos gaivinimo planu. Apie šiuos planus rašau apibendrintai. Iš pirmo žvilgsnio susidaro įspūdis, kad su nedidelėmis išlygomis abeji planai liko tik popieriuje. Masiška daugiabučių renovacija taip ir nepradėta išskyras pavienius atvejus, o kitos ekonomikos gaivinimo priemonės, konkreti parama SVV, įsteigimas UAB už 1 litą, Fizinių asmenų bankroto įstatymas, galintis pasitarnauti kaip prevencinė priemonė bet kokiems “burbulams’ ir kitos kol kas dulka tik stalčiuje. Nors, suprantama, ne nuo vieno ministro tai priklauso.

Tiesa, pritraukta į Lietuvą viena kita stambi užsienio bendrovė, sako, kad yra ir daugiau užsienio investicijų. Žinoma, mieliausia, kad atsigauna eksportas, bet tai priklauso nuo atsigaunančių užsienio rinkų bei nemiegančių Lietuvos gamintojų, prekybininkų bei kitų paslaugų teikėjų. Bet reikia prisiminti, kad didėjantis eksportas gali padidinti kainas ir vidaus ekonomikoje.

Tad, nerealizuotų planų fone pasitraukimas yra viena garbingiausių išeičių. Vis dėl to neskubėčiau su pirmalaikėmis išvadomis.

Atsigaunančios ekonomikos sąlygomis ir Japonijos branduolinės nelaimės akivaizdoje, kai trapūs ekonomikos žiedeliai gali būti nudžiovinti niūraus radiacinio fono, kai kurios minėtos priemonės atsižvelgus į perspektyvą gali ir pajudėti iš “mirties” taško. Tad pradėtus darbus atėjusiam ministrui net gali būti lengviau įvykdyti.

Bet net ir tokiu atveju man šioje istorijoje, kaip sakoma, galai nesusieina. Mat kažkodėl visi išpuoliai spaudoje prieš D. Kreivį, nesiimu spręsti apie jų pagrįstumą ar nepagrįstumą ir pripažįstu, kad ugnies be dūmų nebūna, keistai sutapo su keliais įvykiais.

Pirma, Eneregetikos ministerija, kaip liaudiškai sakoma, padavė į teismą grobuonišką Gazpromą už sutarties nevykdymą. Antra, pareikalauta, kad Lietuvos dujos pakeistų savo vadovą ir du valdybos narius, nes šie nereikalauja iš Gazpromo savo įmonei ir visiems Lietuvos žmonėms teisingos dujų kainos. Ir ši neteisinga dujų kaina bei mažėjančios socialinės investicijos į žmogų pensijų, nedarbo ir kitų pašalpų pavidalu bei kiti veiksniai sudarė sąlygas Vilniuje naujoms jėgoms ateiti į valdžią. Kaip ir kam jie dirbs- parodys laikas. Trečia, Susisiekimo ir Aplinkos ministerijų bei kitų verslo grupių dispozijoje esančios privačios įmonės, kaip spauda teigia, nebegavo finansinės paramos iš įvairių ES Lietuvai skirtų lėšų fondo. Ketvirta, pareikalauta atskirti nuo Gazpromo įmonės Lietuvai priklausančius perdavimo tinklus (rašau liadiškai). Ir t.t.

Kas keisčiausia, kad kiekvienas išpuolis spaudoje ne sekė D. Kreivio galbūt nusižengimus, bet šie buvo paviešinti, išspausdinti dieną- dvi anksčiau?? nei, pavyzdžiui, Lietuvos Vyriausybė kreipėsi į EK dėl neteisingų Lietuvai Gazpromo teikiamų dujų kainų ar kitų paminėtų veiksnių. Susidaro įspūdis, kad šiais išpuoliais buvo siekiama nukreipti visuomenės dėmesį nuo šiuo metu esminių materialių dalykų- Lietuvos ekonominio ir energetinio saugumo užtikrinimo. Be to, kita pusė turėjo būti labai ir labai gerai informuota apie bet kokius Vyriausybės ir Energetikos planus.

Bet kodėl pasirinktas D. Kreivys? Mano nuomone, visų pirma, tai naujas žmogus politikoje. Antra, kaip ir kiti ( Ušackas, Dagys ir kt.)- tai galimi politikai, kurie gali užsiauginti politinius didvidendus ir galbūt net kandidatuoti artimiausiuose ar kituose rinkimuose į pačius aukščiausias šalyje pareigas. Trečia, akivaizdus nenuolaidumas įpratusiems Lietuvos valdžios finansuose šeimininkauti kaip namuose įvairiems asmenims. Nedarant išimčių net saviems. Ketvirta, atsižvelgiant į daugybę išpuolių prieš Tikinčius žmones darau prielaidą, kad tuo norima parodyti, kad Jūs, Tikintieji, geriau į valdžią neikite. Todėl sakau- EIKITe. Bet būkite itin budrūs. Ir penkta, keista, kad šalies vadovė nušalina nuo pareigų žmogų, kuris kaip ir ji apsiėmė kovoti su korupcija. Juk kai žmonės kovojantys su korupcija pradeda kovoti tarpusavyje- laimi Korupcija ir pralaimi verslas ir žmonės. Galbūt, kažkurio iš šių žmonių kova su korupcija yra tik butaforinė? Laikas parodys, tik kažkodėl manau, kad kovai su Korupcija dar neatėjo laikas. Čia kažkodėl prisimenu rūpestingos Marijos žodžius „ jie nebeturi vyno”.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Verslo banga

Nuorodos


Verslo bangos
BLOGo autoriai


Naujausi įrašai


Archyvas2007 Monitus Bonus :: Palaikymas: Blogas.lt :: Dizainas: IMPartner