Verslo banga Atgal į Verslo bangą

Profesionalaus, į klientą orientuoto pardavimo pamokos

2008-04-27
vitoldasmasalskis

Prasideda naujas paraiškų teikimo struktūrinių fondų paramai gauti
vajus. Sukruto visi – ir tie kam reikia, ir tie, kam – nelabai. Kas gi
dovanotam arkliui bežiūrės į dantis. Kaip ir prieš tai – įmonės,
greičiausiai, rūpinsis savo avangardo - pardavimo vadybininkų apmokymu.
“Kuo daugiau žinių gaus – tuo daugiau naujų įgūdžių išsiugdys. Kuo
daugiau naujų įgūdžių turės – tuo daugiau žinių galės praktiškai
panaudoti. Kuo daugiau jų pritaikys – tuo daugiau parduos.” Logiška!
Taigi, kuo daugiau – tuo geriau. Belieka būti aktyviam, energingam ir …
veikti.

Prabėgo metai, sėkmigai įsisavintos lėšos.
Taigi, sekančią dieną po seminaro …

Vienas
turistas, vaikštinėdamas po miestą, nusprendė pasidalinti savo
įspūdžiais su draugu – parašyti jam laišką. Užeina jis į specializuotą
parduotuvę, prekiaujančią įvairiausiu popieriumi, ir prašo pardavėjo:
-Man, prašau, lapą popieriaus…
-Jums kokio?
-Laiškui.
-Kokio formato?
-Įprasto, kad galėčiau išsiųsti voke.
-Matote, vokų būna įvairių…
-Na, štai šitam vokui…
-O kokios Jums spalvos popieriaus: balto, rausvo, melsvo?
-Duokite baltą.
-O Jums paprasto ar kreidinio?
-Man tas pats, duokite paprastą!
-O kam rašyti ruošiatės?
-Koks jūsų reikalas?
-Na, kaip gi: dalykiniam laiškui – vienas popierius, meilės laiškui – kitas, su rožele, pavyzdžiui…
-Duokite tinkančio laiškui draugui, be roželių!
-Jums su reljefiniu ornamentu, o, gal, su vandens ženklais?
-Nei su tuo, nei su tuo, duokite man paprasto popieriaus lapą!!!
-O kokia rašymo priemone Jūs rašysite?
-Kokia norėsiu, tokia ir rašysiu, duokite man pagaliau kokį nors lapą!!!
-Ne, taip juk negalima, rašaliniam parkeriui reikalingas visai kitoks popierius nei šratinukui…
-Šratinukui, po paraliais, duokite…!
-O kokiu paštu ruošiatės laišką siųsti?
-???
Čia
pardavėjo ir kliento dialogą pertraukia atidaromų durų garsas. Į
parduotuvę įeina vyras, nešinas po pažasčia unitazu. Jis pastato savo
nešulį ant grindų… , atsuka pardavėjo pusėn sėdynę… , ir, jau
ruošdamasis nusimauti kelnes, piktai sako: „Čia mano unitazas, o čia
mano sėdynė!!! Ar galiausiai aš galėsiu gauti rulonėlį tualetinio
popieriaus?“

Moralas: 
Kaip sakoma,
gerais norais kelias į pragarą grįstas… Prie pardavėjo lyg ir nelabai
gali prikibti – seminaro temą apie kliento poreikių išsiaiškinimą jis,
atrodo, įsisavino puikiai. Tik, kažin, ar klientas norės dar kartą
užsukti į šią parduotuvę …

Rodyk draugams


Komentarai (9) | Rašyti komentarą »

Mokytis iš Putino!? (2)

2008-04-15
kestutiskupsys

Su didžiausiomis viltimis skaičiau Adamkaus metinį pranešimą. Prezidentas kaip Tautos vedlys galėtų mums duoti nuorodų, kurlink eiti, tik va, pasirodo, ne jis už tai atsakingas. Bet jis užtat leido suprasti, kad naujos krypties Lietuvai reikia; na, o kas ją sugalvos – jau turbūt nebe jo reikalas. Priminsiu – Prezidento kadencija baigiasi 2009-aisiais.Dar Adamkaus pranešime labai ieškojau ne vien rūpesčio valstybe ir tauta kaip dariniu, o kokių nors užuominų apie asmenį, asmenybę, dvasines vertybes. Pamenate, rašiau nustebęs apie neseną analogišką Putino pranešimą. Adamkaus kalboje arčiausiai žmogaus, arčiausiai manęs ir tavęs (bet ir tai abstrakčiai - nebent skaudžiai jaučiate tą pačią problemą, kurią mini Adamkus) priartėjo nebent šis pasažas:„…statistika rodo, kad Lietuva pagal vaikų skurdo rodiklius pirmauja Europos Sąjungoje. Šie skaičiai nėra abstraktūs ir beasmeniai – už jų slypi mūsų kaimynai ir mūsų vaikų klasės draugai. [...]“Suprask, JIE skurdžiai, tie MŪSŲ kaimynai, o tarp vaikų klasės draugų irgi yra vargstančių, o va mes, besiklausantys šitos kalbos Seimo salėje, esam susirūpinę ir žadam, kad „vaikų skurdo panaikinimas – vienas iš svarbiausių uždavinių“. Do they really care? Didžiausia nepagarba – deklaruojamas susirūpinimas, o realus abejingumas ir neveiksnumas.Na taip, Adamkienės pavyzdys pagirtinas. O va Adamkaus kalba – labai silpna. O gaila. Net penkiose vietose minimas žodis „strategija, strateginis“, bet nepanašu, kad kalbą parengę žmonės žinotų valdymo esmę ir būtų tame praktiškai prasisukę. Užtat yra naujadaras „strateginis abejingumas“: :)„Kol kas tik kalbame apie šalies gerovę ir europines vertybes, o iš tikrųjų inertiškai judame sąstingio ir nuosmukio link. Europos Sąjungos lėšos leido šiek tiek atsipalaiduoti, tačiau tokia padėtis netruks ilgai, o esminės problemos lieka nespręstos. Iš šio strateginio abejingumo kyla kita problema: mūsų politika neduoda rezultatų svarbiausiose šalies gyvenimo srityse – ten, kur pokyčiai tiesiog būtini. [...]“Sunku nepritarti, tačiau ką Tu, Prezidente, padarei realiai tam, kad „strateginis abejingumas“ nesuvešėtų? Gal parodei strategines kryptis? Gal pasirinkai premjerą  - ne-tik-užkulisinių-derybų-strategą, bet realų lyderį, vadovą, gebantį valdyti šalį ir vizionieriškai vesti paskui save piliečius?


Va mano atsakymas ieškant pamatinės problemos, kuri sukelia visas blogybes, gan prikišamai atskleistas Adamkaus kalboje: valdymo kokybė Lietuvoje labai bloga. Nuo viršaus (Adamkaus, Kirkilo, Seimo, Vyriausybės) iki seniūnijų ir daugiabučių bendrijų.


Manote, kad esminė problema slypi kitur? Tada kur?

Rodyk draugams


Komentarai (8) | Rašyti komentarą »

Dvi savaitės su dviem simais

2008-04-02
kestutiskupsys

Kaip žadėta, išbandėm dviejų SIM kortelių telefoną AMD DS501 ir rašom įspūdžius. O jie – visokie. Jei reiktų trumpai atsakyti į klausimą „pirkti ar ne?“, tai patarimą drįsčiau teikti tik gerai pažinodamas klausiantįjį asmenį.Telefoniukas geras – nieko tokio lyg ir neprikiši. Dvi savaitės bandomojo laikotarpio prabėgo patogiau negu keli metai ankstesnio gyvenimo su dviem telefonais, po vieną kiekvienoje švarko kišenėje. Kortelės telefone prigijo puikiai, vos dienos kitos tereikėjo priprasti prie meniu valdymo mygtukų. Patogu, kai turi vienoj vietoj visų kortelių adresų knygeles, nereikia bandyti prisiminti, kuriam telefone kokį kontaktą įsivedei. Tikrai lengviau gyventi. Ekranas didelis, jautrus lietimui, tad su „stiliumi“ (pagaliuku, kuriuo baksnojam jautrųjį ekraną) žaibiškai renki SMS ir džiaugiesi palengvėjusiu bendravimu. Beje, klaviatūros mygtukai smulkučiai, tad nieko kito ir nebelieka.Bet.Naudojantis AMD DS501 (beje, nieko bendra su procesorių gamintojais) niekaip neapleidžia toks specifinis kinietiško daikto jausmas. Kaip pasakė vienas bičiulis – „paimi į rankas, ir matosi, kad ir plastmasė ne tokia, ir padaryta pigiai“.Ir dar – yra tokių tiesiog keistenybių, neįprastų (gal sąlygotų kultūros skirtumų) smulkmenų. Pavyzdžiui, nulis klaviatūroje ne apačioje, o dešinėje. Ten, kur įprasta nulio vieta, mygtuko apskritai nėra, nes išdėstyti mygtukai trimis eilėmis po keturis. Na, ko gero, priprantama.Niekaip nesugebėjau surasti padoraus telefono skambučio signalo. Iš apie 20 įdėtų melodijų – nė vienos nekinietiškai skambančios. Nėra Bluetooth funkcijos (pardavėjai žada, kad bus būsimoj naujoj versijoj), tad nėra kaip ir iš kito telefono atsisiųst. O vargti per visokius USB kabelius išvis nesinori, tad kaip buvo, taip ir liko tokia rytietiška melodija. Smulkmena. Aha, bet ir smulkmenos įtakoja galutinį apsisprendimą, taigi, sau nepirkau – dairysiuos kito modelio.Dar pavyzdys. „Stiliukas“, kai jo prireikia, užsikerta, iš korpuso neišlupsi :) Na niekaip negali ištraukt, nors tu ką. Stringa už kažkokio kampuko, pasiduoda tik po pusės minutės intensyvaus klibinimo. Po savaitės kitos – „prasivaikščiojo“. Tačiau atsirado įtarimas, kad po ilgesnio naudojimo tas kampukas, kuris niekaip neleido ištraukt, nusidėvės, ir tada atsiras priešinga problema – tikriausiai nesilaikys, viduje nesifiksuos! Na, čia, žinoma, tiesiog baimė, įtarimas, gal niekuo nepamatuotas, bet vis dėlto…Todėl verdiktas būtų toks – jei reikia ekonomiško daikto su neblogo telefono savybėmis, palaikančio dvi SIM – pirmyn, pirkit. Tačiau jei galite sau leisti aukštesnės klasės modelį, arba jei turite kantrybės palaukti upgrade varianto – palūkėkit.Pliusai:

-         neįnoringam vartotojui puikiai pakeičia du telefonus;


-         kaina kiek žemesnė negu kito populiaraus Lietuvoje plačiai siūlomo „dviejų sim“ telefono modelio;


-         patogus naudoti jautrus lietimui ekranas, pvz., kur kas greičiau renkamos SMS.Minusai:

-         trūksta kai kurių verslo telefonui įprastų funkcijų – pavyzdžiui, Bluetooth;


-         reiklesnį vartotoją gali erzinti kai kurios smulkmenos;


-         jei nusėdo baterija – visai lieki „be ryšio“.
Foto iš Bizzon.lt.

Rodyk draugams


Komentarai (12) | Rašyti komentarą »


Verslo banga

Nuorodos


Verslo bangos
BLOGo autoriai


Naujausi įrašai


Archyvas© 2011 Monitus Bonus :: Palaikymas: Blogas.lt